Рада Вас вітати на блозі вчителя початкових класів Максимівського НВК Корольової Тамари Рудольфівни. Блог створено для моїх учнів, колег та батьків. Приємної подорожі сторінками блогу!

понеділок, 29 квітня 2024 р.

пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

 

Чорнобиль немає минулого часу

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська трагедія. Пройшло 38років з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. І вже 38 років цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і хворіє серце, тому що знає – не на добро це, не на життя.15 грудня 2000 року діяльність Чорнобильської АЕС як виробника електроенергії було призупинено.
У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада держав СНД підтримала цю пропозицію.



понеділок, 22 квітня 2024 р.

 День Землі

22 квітня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день Матері-Землі. І дійсно, Земля є нашою Матінкою та Годувальницею. Це спільний дім для всього людства, у якому створені дивовижні умови, що дозволяють людям отримувати радість та насолоду від життя. У той самий час відношення людини до Землі, як до свого помешкання, є тільки споживацьким. Не всі усвідомлюють той факт, наскільки сильно кожен з нас впливає на стан планети. Питання тільки в тому, яким є цей вплив: позитивним чи негативним? Ця дата дозволяє кожному поставити собі це питання, а також задуматися над тим, що хорошого я можу зробити для свого дому, для своєї матінки.


22квітня – Всесвітній день Землі! День нашого спільного дому - планети Земля. У результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування. Мета цього дня нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Цей день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує.
Першокласники активно долучилися до відзначення цього дня: переглянули пізнавальний відеоролик «Всесвітній день Землі», за допомогою якого дізналися багато цікавих фактів про Землю. Завдяки умілим рученятам виготовили поробки «Земля - наш рідний дім, нам жити в нім». Нушенята грали у цікаву і захопливу екологічну гру «Планета радіє – Планета сумує». Із задоволенням виконали малюнки на тему збереження Землі
Проведені заходи зацікавили учнів, сприяли поглибленю екологічних знань, розвитку креативності. Спонукали учнів до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження навколишнього середовища. Бережімо рідну Землю
!




































пʼятниця, 19 квітня 2024 р.

 

День Довкілля

Цьогорічну акцію, День довкілля – 2024, відзначаємо 20 квітня. Зазвичай в цей день проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

Долучились до цієї акції і учні 1класу



















середа, 17 квітня 2024 р.

 




Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. У більшості випадків пожежі в екосистемах виникають з весни до осені, особливо коли громадяни випалюють сухе листя, сміття та рослинність на власник подвір’ях та земельних ділянках. Через пориви вітру вогонь часто перекидається на суху рослинність, тим самим знищуючи велику площу трави та завдає великої шкоди природньому довкіллю. У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

- не залишайте непогашеними багаття в лісі;
▪ не кидайте не загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку;
▪ не випалюйте сміття на присадибних ділянках;
▪ не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;
▪ покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
▪ пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею;
▪ слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем. Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Указом Президента України від 11-го жовтня 2013-го № 555/2013 встановлено професійне свято - «День пожежної охорони», яке тепер відзначається щорічно 17-го квітня.











пʼятниця, 5 квітня 2024 р.

 День здоров'я



7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Цьогорічна тема Всесвітнього дня здоров’я – «Моє здоров’я, моє право».

Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

Згідно зданими вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий — необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.