БУЛІНГ
В рамках тижня протидії булінгу в 2 класі проведена виховна година «Я і мої друзі. Стосунки у колективі». Діти зрозуміли, як важливо бути добрими один до одного і підтримувати один одного. Обговорили, як діти можуть реагувати на булінг, куди звертатися за допомогою і як вони можуть допомагати іншим, хто потрапив у складну ситуацію.
В наш час насильство в школі є досить розповсюдженим явищем. Практично в кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінґу. Дуже важливо щоб учні, їх батьки та вчителі не залишали цю ситуацію без уваги.
Людину, яку вибрали жертвою і яка не може постояти за себе.
Найпоширеніші форми булінгу:
-Словесні образи, глузування, обзивання, погрози.
-Образливі жести або дії.
-Залякування за допомогою слів, загрозливих інтонацій, щоб змусити жертву щось зробити чи не зробити.
-Ігнорування, відмова від спілкування, виключення з гри, бойкот.
-Вимагання грошей, їжі, речей, умисного пошкодження особистого майна жертви.
-Фізичне насилля (удари, щипки, штовхання, підніжки, викручування рук, будь-які інші дії, які заподіюють біль і навіть тілесні ушкодження).
-Приниження за допомогою мобільних телефонів та Інтернету (СМС- повідомлення, електронні листи, образливі репліки і коментарі в чатах і т.д.)
-Розпускання чуток і пліток.
Відповідальність за вчинення булінгу (цькування) передбачено статтею 173 4 КУпАП України.
За вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи буде каратися штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.
У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють.
До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу. Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або призначать виправні роботи.