Учні початкових класів повинні вміти:
- визначити «гарячі точки» або вогнища пожежі;
- вміти вибратися з палаючого чи задимленого приміщення;
- вміти покликати на допомогу дорослих;
- вміти викликати пожежну бригаду (правильно назвати адресу, свої координати і контакти).
Пожежна безпека в побуті
Дотримання правил пожежної безпеки у побуті пов’язано з використанням електричних побутових приладів, газових пальників і займистих предметів. Для того, щоб уникнути виникнення пожежі вдома, батьки і педагоги повинні пояснити дітям вимоги щодо пожежної безпеки в побуті.
- Сірники, запальнички та інші предмети, за допомогою яких можна розпалювати вогонь не іграшка. Батьки повинні прибирати їх подалі від дитячих очей, а діти, якщо натрапили на подібні знахідки, ні в якому разі не повинні брати їх в руки.
- Не можна використовувати переносні електричні обігрівачі для сушіння білизни.
- Не можна залишати електричні прилади без нагляду, вони можуть стати причиною пожежі.
- Виходячи з дому, слід перевірити, чи вимкнені чи електричні прилади, газ і світло. Замикання або газова пічка можуть стати причиною загоряння.
- Під час відключення електрики багато сімей використовують воскові або парафінові свічки для локального освітлення приміщення. Діти з задоволенням спостерігають за танцює язичком полум’я і навіть грають з ним. Слід бути дуже обережними з палаючими свічками, так як незахищене полум’я може легко перекинутися на найближчі предмети і стати причиною загоряння.
- У квартирах з несправною або старої електричною проводкою не можна користуватися електричними приладами. Не можна перевантажувати стару проводку, оскільки вона може призвести до замикання і займання. Діти повинні знати про це.
- Розетки слід закривати спеціальними захисними екранами або насадками.
- Зараз практично у кожного школяра є мобільний телефон. Поясніть дитині, що залишати його на подзарядном пристрої без нагляду дуже небезпечно.
Немає коментарів:
Дописати коментар