Рада Вас вітати на блозі вчителя початкових класів Максимівського НВК Корольової Тамари Рудольфівни. Блог створено для моїх учнів, колег та батьків. Приємної подорожі сторінками блогу!

пʼятниця, 31 січня 2025 р.

 Мінна безпека

Для того, щоб прогулянки та дитячі дослідження були безпечними, кожна дитина повинна знати правила мінної безпеки та вигляд вибухонебезпечних предметів.

Перегляньте відео





Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть  в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено: 

  • наближатися до вибухонебезпечного предмета;
  • пересувати його або брати до рук;
  • розбирати, кидати, бити по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)

вівторок, 28 січня 2025 р.


 Сьогодні, 28 січня, День затвердження Державного прапора України.


28 січня 1992 року Верховна Рада прийняла Постанову "Про затвердження Державним Прапором України Національного прапора". Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність. Документ офіційно затвердив прямокутне полотнище із двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору і нижньої – жовтого. Символ держави. Символ боротьби і перемоги! Він обов'язково майорітиме над усіма звільненими від ворога територіями.

 День народження  LEGO

28 січня святкують Міжнародний день конструктора "Лего". Це свято присвячене знаменитому бренду конструкторів LEGO, який з'явився в Данії 1932 року. У цей день вшановується не тільки сама компанія, але й її величезний вплив на розвиток творчих здібностей, уяви та інженерного мислення у дітей і дорослих по всьому світу.



Пограйте у вільний час






середа, 22 січня 2025 р.

 

22 січня українці відзначають важливе державне свято – День Соборності України

У середу, 22 січня, Україна відзначає День Соборності. Це свято символізує єдність українських земель і нагадує про вагому історичну подію – проголошення Акта Злуки між Українською Народною Республікою (УНР) та Західноукраїнською Народною Республікою (ЗУНР).

День Соборності. Історія свята

22 січня 1918 року четвертим Універсалом Центральною Радою було проголошено, що Україна стала незалежною державою. А наприкінці року, після падіння Австро-Угорської імперії та успішного Листопадового зриву, коли українські війська витіснили поляків із Східної Галичини, 9 листопада 1918 Українська Національна Рада затвердила Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР).Розмови про обʼєднання двох частин однієї країни розпочалися ще у жовтні 1918 року, і 22 січня 1919 року було підписано Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Тобто за документом ці дві частини об'єднувалися в одну, щоб створити єдину державу. Назвали його просто «Акт Злуки». Понад 100 років назад дві українські республіки – УНР та ЗУНР стали однією державою.







субота, 18 січня 2025 р.

 


18 січня святкують Всесвітній день Сніговика. За легендою сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба, і наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому коли зі снігу ліпили маленького сніговика, йому шепотіли свої таємні бажання.

Але чому ж саме 18 січня - День Сніговика? Все просто, зима - пора чудових свят, а цифри 8 і 1 дуже схожі на силует сніговика з мітлою. Придумав це свято німецький колекціонер сніговиків Корнеліус Гретц, в його колекції понад 3000 екземплярів сніговиків з усього світу, яких збирав він - 25 років!