Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Свято не випадково відзначають у квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
Але День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію.
У світі існує дуже багато видів птахів, які мають особливий вигляд та спосіб життя. Біорізноманіття на наші планеті як завжди вражає.
Птахи є важливим елементом нашого життя, вони знищують шкідливих комах та гризунів, при цьому роблять це вибірково, поширюють насіння і є важливим елементом ланцюга у низці живих істот, забезпечуючи рівновагу в тваринному світі.
Мета акцій, які організовують у День птахів – популяризувати знання про птахів, звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу та необхідність й важливість його гармонійного співіснування з людьми, адже це дійсно актуальне для нас і стосується всіх країн і континентів.
Наразі багато птахів в Україні страждають через знищення природи окупантами, руйнуються гнізда, гинуть особини… Крім цього, почався сезон лісових пожеж, багато з них трапляються через безвідповідальне відношення до природи самої людини.
Не паліть траву, бережіть рослинний та тваринний світ!
Наше майбутнє і життя на Землі залежать саме від нас!
Цікаві факти про птахів
● Вважається, що птахи походять від динозаврів групи терапод, і археологи дійсно знаходять скелети перших птахів, близькі за будовою до ящірок. І навіть саме пір'я, що покриває пташині тіла, є просто видозміненими лусочками!
● Кожному доводилося бачити курячі яйця з двома жовтками. На практиці ж число жовтків в яйці (взагалі) може досягати 9 штук. Можливо, в курячому вони всі і не помістяться, зате у страусиних цілком. Адже навіть варити страусине яйце потрібно майже 2 години, тільки тоді воно буде повністю готовим.
● У птахів дуже легкі кістки, зате пір'я важать більше ніж скелет.
● Птахи є соціальними тваринами, які спілкуються між собою з допомогою візуальних і звукових сигналів, і виконують в деякий випадках громадські дії: комунальне гніздування, спільне полювання або захист від хижаків.
● Птахи населяють всі екосистеми земної кулі, включаючи навіть Антарктиду.
● Науці відомо понад 10 000 різновидів нині існуючих птахів. Це робить їх найбільш різноманітною групою тварин.
● Наука, що займається вивченням птахів, називається орнітологією.
● Найменшим видом птахів у світі вважається колібрі-бджілка, довжина тіла якої не перевищує 5,7 см.
● Колібрі є єдиними в світі птахами, які можуть літати назад.
● Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, найнебезпечнішим птахом на Землі є казуар. Зазвичай птах досить спокійний, однак якщо його потривожити, він може завдати небезпечного удару своїми потужними ногами. Ноги казуара мають величезні кігті, які здатні вбити людину одним ударом.