Рада Вас вітати на блозі вчителя початкових класів Максимівського НВК Корольової Тамари Рудольфівни. Блог створено для моїх учнів, колег та батьків. Приємної подорожі сторінками блогу!

понеділок, 30 жовтня 2023 р.

 План роботи на канікули



01.11 День лисиці

Завдання .   Прочитати казку "Фарбований лис"

1 листопада відзначається   День лисиці (Fox Day). Спочатку цей день був пов'язаний в Західній Європі з початком сезону полювання на лисиць, який чітко відрізняється від полювання на усіх інших видів тварин. Через його жорстокість і специфічність в Європі зменшилась чисельність популяції лисиці, і полювання на цих тварин було заборонено в багатьох країнах Європи (наприклад, в Англії заборону ввели в 2004 році).

   Сучасне Свято Лисиці засноване з метою підвищення обізнаності про наслідки діяльності людини, а також заради збереження розмаїття тваринного світу.



   У відповідь на питання про найпопулярнішу тварину багато хто називає саме лисицю. Дійсно, лисиці – обов'язкові герої всіх казок про тварин. Вони завжди найхитріші і спритні. Звичайні лисиці (Vulpes vulpes) легко пристосовуються до проживання в найрізноманітніших ландшафтах, в тому числі в безпосередній близькості від поселень людини. Хижак, який перемагає не стільки силою, скільки розумом і хитрістю, може обдурити не тільки здобич, а й людину. Недарма кажуть «хитрий, як лисиця». Лисиці були як уособленням нечистої сили, так і символом вогню, очищення. У слов'ян було особливе ставлення до лисиці, як до тотемної тварини, іпостасі богині Макоші. Лисицями захоплювалися через їх красу і винахідливість, незважаючи на те, що руді бестії ніколи не втрачали нагоди залізти в курник.

31.10 День Чорного моря


Цікаві факти про Чорне море


● Чорне море вперше згадується в документах V століття до нашої ери. Ясон та аргонавти саме по Чорному морю йшли до Колхіди за золотим руном.

● Давньогрецька назва моря – Понт Аксинський, що означає «Негостинне море». Море було назване так через труднощі з навігацією. Пізніше, після вдалого освоєння берегів грецькими колоністами, море стало називатися Понтом Евксинським («Гостинне море»).

● Особливістю Чорного моря є повна (за винятком деяких бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150–200 м. Річ у тому, що глибинні шари Чорного моря насичені сірководнем. Сірководень паралізує клітинне дихання в мітохондріях, відповідно будучи отрутою для них. Кілька видів бактерій, що живуть на дні і в товщі самої води, виділяють сірководень в процесі переробки різних останків живих істот, що падають з поверхні. Крім того, одним з джерел сірки є сульфати морської води, які деякі бактерії використовують замість кисню як помічника в окисленні органіки.

● Є цікава версія, що море назвали Чорним через жахливі шторми, під час яких вода в морі темніє. Хоча, це буває дуже рідко.

● Чорне море омиває береги України, Румунії, Болгарії, Росії, Туреччини і Грузії.

● Найбільша глибина – 2 210 м.

● Площа Чорного моря – 422 000 км².

● У Чорне море впадають приблизно 15 річок, серед яких – Дунай і Дніпро.

● У Чорному морі мешкає всього 2 500 видів тварин, для порівняння в Середземному – приблизно 9 000 видів.

● У схемі течій Чорного моря виділяються два величезних замкнутих кругообіги з довжиною хвилі 350–400 км. На честь океанолога Миколи Кніповіча, який першим описав цю схему, її назвали «Окуляри Кніповіча».

● Єдиний різновид акул, який живе в Чорному морі – Катран. Вона боїться людини й тому рідко з’являється біля берегів. Єдину небезпеку для людей представляють спинні плавники акули, оснащені великими отруйними шипами.

● Морський дракончик – найнебезпечніша риба для людини в Чорному морі. Колючки спинного плавника морського дракончика і кришок на зябрах містять сильну отруту. Ще деяку небезпеку становить скат-хвостокол, що має отруйний шип на хвості. Його ще називають рибою-котом.

● На дні Чорного моря мешкають мідії, устриці й молюск-хижак Рапана, занесений кораблями з Далекого Сходу.

● Гори навколо Чорного моря постійно ростуть, а саме море збільшується. І, якщо гори підростають усього на кілька сантиметрів за сторіччя, то море наступає зі швидкістю 20–25 сантиметрів за 100 років.

Немає коментарів:

Дописати коментар