пʼятниця, 23 лютого 2024 р.
вівторок, 20 лютого 2024 р.
20 лютого 2024 року - десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє
Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність. Однак він є також трагічною сторінкою в історії України, коли мирні протести на Майдані перетворилися на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни.
20 лютого в Україні є символічно важливою датою, оскільки вона пов'язана з подіями під час Революції Гідності 2014 року. Цього дня в самому серці Києва відбулася одна з найбільш кривавих сторінок українського суспільства, протистояння між протестувальниками та силовиками режиму Віктора Януковича.Небесна .Сотня - це 107 учасників Революції Гідності та активістів Майдану, які були вбиті. Назва "Небесна Сотня" виникла на фоні структурних одиниць Самооборони Майдану – поділу на сотні. Цей термін вперше з'явився під час прощання із загиблими на київському майдані 21–22 лютого 2014 року, коли поетесами Людмилою Максимлюк і Тетяною Домашенко були написані вірші, у яких згадувалася "Небесна Сотня". Вже згодом це словосполучення використовували в різних ЗМІ та інтернет-ресурсах.Щорічно 20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні відповідно до Указу Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні". Цей день став символом вшанування людей, які віддали свої життя за вільну та незалежну Україну.
понеділок, 19 лютого 2024 р.
День Державного Герба України
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як один із символів країни. Ми вже розповідали, що Державний герб України існує багато століть, а його точне значення поки що невідоме. Сьогодні, у День українського герба, відзначається 32-та річниця встановлення державного символу.
Історія тризуба як українського герба
Тризуб як символ України відомий з давніх-давен. За часів Русі це був знак династії Рюриковичів, потім був обраний гербом УНР як символ соборності українських земель. У XX столітті тризуб уособлював боротьбу українців за незалежність і був заборонений Радянським Союзом.
24 червня 1991 року був оголошений конкурс щодо створення Державного герба. Жюрі розглянули понад 200 варіантів, серед яких 192 містили різні зображення тризуба. У конкурсі перемогла робота історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького в стилі князя Володимира, адже саме він в українські землі.
пʼятниця, 16 лютого 2024 р.
День єднання
День єднання – молоде свято. Українці відзначають його втретє. Під час війни це свято має особливий сенс: українці мають бути згуртовані як ніколи.
Історичні випробування, які постали перед Україною й українцями, вимагають від нас монолітної єдності та рішучих дій. Разом ми непереможні! Переможемо разом!
середа, 14 лютого 2024 р.
Тиждень точних наук "Найдавніша на планеті, всіх наук цариця!
Математика, ти наша вірна помічниця!"
У рамках тижня математики, що проходив у освітньому закладі, в 1класі проведено різноманітні змістовні заходи, метою яких було мотивувати дітей до вивчення математики, поглибити здобуті на уроках знання, використовуючи їх під час виконання практичних завдань, формувати в учнів уміння командної взаємодії.
Розв'язуючи математичні ребуси, складаючи математичну мозаїку, школярі дійшли висновку, що математика - наука точна і цікава.
На пошуки математичних скарбів відправилися учні на уроці математики. Виконуючи завдання квесту, діти досягли бажаної мети: здобули нові знання, що є справжнім багатством для кожної людини, отримали позитивні емоції та гарний настрій.
Об'єднавшись у команди, юні математики відповідали на питання вікторини, демонструючи не тільки набуті під час вивчення предмету вміння, а й неабияку кмітливість.
Провели математичні перегони, моделювали силуети тварин з геометричних фігур.
День Святого Валентина
- Автор першої валентинки — французький герцог Карл Орлеанський, який в 1415 році сидів у в’язниці. Він вирішив боротися з нудьгою, пишучи любовні листи дружині. Його романтичні записки й досі зберігаються в Британському музеї.
- Найдорожчу валентинку зробили на замовлення Аристотеля Онассіса. Її виготовили із золота, смарагдів і діамантів. Пакування подарунка було не менш розкішним. Онассіс велів загорнути валентинку в норкову шубу. Так грецький мільярдер висловив свої почуття оперній діві Марії Каллас. Вартість валентинки становила приблизно 300 тис. доларів за цінами 1960-х років.
- Виконуємо завдання від Св.Валентина