Рада Вас вітати на блозі вчителя початкових класів Максимівського НВК Корольової Тамари Рудольфівни. Блог створено для моїх учнів, колег та батьків. Приємної подорожі сторінками блогу!

неділя, 21 січня 2024 р.

День обіймів


 Свято було започатковане в США в 1986 році під назвою Національного дня обіймів (National Hugging Day), а потім стрімко поширилося по всьому світу. Згідно традиції, дружні обійми в цей день можна подарувати навіть незнайомiй людинi просто на вулицi.

Обійми супроводжують нас протягом всього життя. Вони потрібні людині з перших днів її появи на світ, коли немовля прикладають до грудей Матері. Ставши дорослими ми обіймаємо друзів і рідних при зустрічі, після розлуки, обіймаємо один одного, щоб висловити свою радість та вдячнiсть.

         Обійми є одним з найрозповсюдженіших проявів любові або дружньої прихильності. Можна з впевненістю стверджувати, що кожен з нас потребує постійного пiдтвердження, що  ми потрібнi та любимi. I cаме завдяки обіймам, на думку австрійських нейрофізіологів, ми отримуємо знаки любовi, при цьому у нас  знижується  артерільний тиск, ми позбавляємося від стресу та, навіть, покращуємо пам’ять.

Психотерапевти говорять про те, що 4 обійми в день потрібно кожному для виживання. Для гарного самопочуття, для того, щоб людина почувала себе безпечно, комфортно, потрібно не менше 8 обіймів в день (звичайні обійми при зустрічі, при прощанні перед сном – не враховуються). А 12 обіймів у день необхідні людині для розвитку.  Наш діти потребують таких обіймів значно більше.



День снігу

 

Історія свята

Взимку у 2012 році була започаткована ще одна чудова традиція – святкування Всесвітнього дня снігу. Інша назва свята – Міжнародний день зимових видів спорту. Ініціатором цієї ідеї стала Міжнародна федерація лижного спорту (FIS). Відзначається Всесвітній день снігу щороку у третю неділю січня (що цьогоріч припадає на 17 січня). Метою такої традиції стали популяризація серед молоді зимових видів спорту та залучення людей до активного способу життя.

У цей день організовуються снігові фестивалі в різних локаціях у понад 45 країнах по всьому світу, де можна повчитись катанню на лижах, позмагатись за призи та спробувати нові снігові розваги (як-от сноутюбинг). На думку організаторів, така традиція допоможе поглянути на прості буденні речі під новим кутом, адже завдяки снігові можна щиро порадіти, познайомитись з новими людьми, активно провести час та круто розважитись без шкоди для довкілля.

Цікаві факти про сніг

Попри те, що сніг може здаватись абсолютно буденним явищем (принаймні для тієї частини людей, які його бачили, а цим може похвалитись лише дві третини населення Землі), він має чим здивувати. Ось кілька цікавих фактів:

Сніжинки – не єдина форма снігу

Сніг може мати декілька форм, тому, окрім пухнастих сніжинок, він може опадати у вигляді снігових гранул (які ще називають сніговою крупою). Не варто їх плутати з градом, адже снігові гранули – непрозорі частинки льоду, які формуються в атмосфері, коли льодові кристали падають крізь холодні хмарові краплі (частинки хмари, які залишаються рідкими, проте вони холодніші за точку замерзання води). Ці краплі об'єднуються між собою, утворюючи м'яку масу, схожу на грудочки.

Сніг не білий, а напівпрозорий

Здивовані? Проте сніг, який складається з частинок льоду, не має забарвлення. Сніг є напівпрозорим, що означає, що світло не так легко проходить крізь нього, а частково відбивається. Але чому ми бачимо його білим? Відповідь на це дає фізика. Ми бачимо колір завдяки тому, що хвилі певної довжини (та кольору) відбиваються від об'єкта, а інші хвилі поглинаються. А оскільки сніг складається з безлічі крихітних поверхонь, то сонячне світло розбігається та перестрибує від однієї поверхні до іншої, не поглинаючись. Майже все сонячне світло віддзеркалюється, тому ми бачимо сніг у білому кольорі.

субота, 20 січня 2024 р.

Неясно, хто і коли створив День пінгвінів. На відміну від багатьох інших екологічних свят, це свято не є офіційним і не пов'язане з будь-якою конкретною екологічною організацією. Але це не означає, що цей день не важливий. День пінгвіна - це прекрасна можливість дізнатися про цього унікального птаха.

Незважаючи на те, що у більшості пінгвіни викликають асоціації з холодним кліматом, не всі види пінгвінів живуть в Антарктиді, але майже всі вони живуть виключно в Південній півкулі. За межами Антарктиди пінгвінів можна знайти в Австралії, Новій Зеландії, Південній Африці, Перу, Чилі, на Галапагоських і Фолклендських островах.

Пінгвіни не вміють літати, але вони прекрасно пристосовані до життя у воді, що відрізняє їх від більшості видів птахів. Вони використовують свої крила як ласти, щоб швидко рухатися під водою. Пінгвіни популярні в усьому світі завдяки своїй незвичайній ході і чорно-білій окрасі, яка нагадує смокінг - це свого роду камуфляж, який допомагає їм ховатися від підводних хижаків. Крім того, вони, схоже, не відчувають особливого страху перед людьми і часто спокійно підходять до них.

Існує близько 20 відомих видів пінгвінів, найбільшими з яких є імператорські пінгвіни (зріст 110-120 см, вага до 46 кг). Найменші відомі види пінгвінів - це малі пінгвіни (зріст 30-45 см, вага 1-2,5 кг), що живуть в прибережних районах Австралії і Нової Зеландії.







 

четвер, 18 січня 2024 р.

18 січня - Всесвітній день сніговика

 Неодмінним атрибутом кожної зими є  сніговик. Його полюбляють ліпити діти та дорослі  по всьому світу. Він настільки важливий для людей, що кожного року 18 січня в усьому світі святкують день сніговика. 

Уяви собі, наших улюблених, милих сніговичків раніше зображали величезними, злими сніговими монстрами. І не дарма — адже колись зими були затяжними і набагато холоднішими, тож приносили в домівки чимало клопоту.Вважалося, зліпити снігову бабу в час повного місяця — накликати на себе нещастя і нічні кошмари. А в Норвегії вірили, що розглядати сніговиків уночі з-за штор небезпечно! Зустріти снігову фігуру ввечері вважалось поганим знаком. Тому в темний час доби її намагалися обійти стороною. Це вже потім сніговики стали невід’ємними символами зимових свят




Християнська легенда розповідає, що сніговики — це янголи. Адже сніг — дар з неба. Ці зимові герої передають Богові прохання людей. Тому зі «свіжого» снігу ліпили маленького сніговичка і шепотіли йому сокровенні бажання. Вважалося, як тільки фігурка розтане, бажання буде доставлено на небеса та неодмінно здійсниться.

В Європі сніговиків завжди розкішно прикрашали: вбирали в гірлянди, закутували в шарфи та давали в руки великі, густі мітли. Ніс із морквини задобрював духів урожаю та родючості. Перевернуте відро символізувало достаток в сім’ї.
Лише в XIX сніговики «стали» добрими героями новорічних казок, з’явилися на вітальних листівках та завоювали любов дитячих сердець.

понеділок, 15 січня 2024 р.

 

День народження музичної редакції Державного Гімну України

15 січня в Україні святкують день народження музичної редакції Державного Гімну України, яку написав Михайло Вербицький. Державний Гімн України — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Державним гімном є пісня «Ще не вмерла України». Слова до неї написав Павло Чубинський, а музику — Михайло Вербицький. Офіційна музична редакція гімну була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року.







субота, 6 січня 2024 р.

 

6 січня Всесвітній день дітей - сиріт війни.

 Ініційований  цей день французькою організацією SOS Enfants en Detresses.Він присвячений нелегкій долі дітей, які через військові дії залишилися сиротами. Головна мета цього дня – привернути увагу суспільства до проблеми, адже згідно зі статистикою більше 150 мільйонів дітей по всьому світі стали сиротами через військові дії. Міжнародна конвенція про права дитини свідчить, що їхніх прав мають дотримуватися навіть під час війни. Діти не несуть відповідальності...і не повинні ставати жертвами. Діти мають право на захист за будь-яких обставин і на життя в мирі. Матеріальне становище дітей-сиріт у районах, порушених конфліктами, залишається вкрай проблематичним, і заклик до держав виправити такий стан справ необхідний.  Від початку повномасштабної війни в Україні 3182 дитини залишилися без батьківського піклування. При цьому 541 дитина втратила батьківське піклування безпосередньо через війну. Батьки 106 з них – загинули.   За офіційними даними, на початок вересня 110 дітей отримали статус тих, які втратили батьків внаслідок бойових дій, у 229-х свідоцтво про смерть батьків незареєстроване або відсутнє взагалі, ще про батьків 125 дітей нічого неможливо з'ясувати.








понеділок, 1 січня 2024 р.

 Всесвітній день сім'ї

1 січня проводиться Всесвітній день сім'ї. Глобальний сімейний день виріс з відзначення дня тисячоліття ООН, що включав поширення дитячої книги 1996 року «Один день в світі».
Наша велика  шкільна родина